مقالات تخصصی ایده آ ل شبکه

 منبع : ایده آل شبکه

 نويسنده : ایده آل شبکه     ایمیل :

 نوشته شده در تاريخ : 1394/10/24   ( آخرين ويرايش : 1395/02/20 )

روش تشخیص کالای اصلی (Original) از کالای غیر اصلی (OEM) برند HP

 

شرکت HP یکی از قوی ترین عرضه کنندگان قطعات الکترونیکی و IT می باشد. این شرکت در واقع بیشتر از آن که تولیدکننده یک محصول باشد سفارش دهنده آن محصول به شرکت های تولید کننده می باشد. اصطلاح OEM به معنای Original equipment manufacturer می باشد.

اصطلاح هایی مانند Core Original یا جنس اصلی بدون لیبل همه همان کالای غیراصلی اچ پی می باشند که معمولا از برندهای دیگر و به نام محصول اچ پی به فروش می رسند.

یکی از روش هایی که اکثر فروشندگان توصیه می کنند برای تشخیص کالا های اصلی چک کردن سریال قطعه در سایت HP می باشد که این روش فقط جهت نشان دادن مدت زمان گارانتی آن محصول می باشد و دلیلی بر اصل بودن آن کالا نخواهد بود، زیرا تمام اجناس غیر اصلی سریال های مشابه (کپی شده از سریال اصلی) با کالاهای اصلی را دارند.

در ضمن کالاهایی که به صورت بسته بندی از شرکت اچ پی تهیه شده باشند قابل مشاهده در HP WARRANTY CHECK می باشند و کالاهایی که به صورت جمعی (BUNDLE) تهیه شده باشند سریال آنها در سایت منظور نشده است.

به طور مثال اگر دستگاه ذخیره سازی مدل HP P2000 پارت نامبر AP845B که شامل یک عدد شاسی به همراه دو عدد کنترلر و دو عدد پاور می باشد را بخواهیم در سایت چک کنیم تنها سریال روی جعبه مخصوص شاسی شناسایی خواهد شد.

به عبارتی تنها راه شناسایی کالاهای اصلی اچ پی فقط از روی برچسب (Label) آن شرکت می باشد.

اولین راه برای تشخیص سالم بودن، برچسب است که هیچ گونه پارگی نداشته باشد در ضمن به یک نواختگی چسبیدن برچسب هم می بایست دقت کرد.

دومین راه چاپ روی آن است که درصورتی که غیر اصلی باشد با خراشیدن ناخن یا هر شی نوک تیز رنگ آن رفته و پاک می شود، در صورتی که برچسب های اصلی لمینیت شده هستند.

hp-label

در سری سرور های G9 متاسفانه این امکان برداشته شده و متاسفانه در بعضی از موارد دیده شده که رنگ سریال های چاپ شده در مواردی که ساییدگی داشته باشد رفته است.

شرکت اچ پی از سال 2002 اقدام به تولید Label کرده که  از سال 2011 تاکنون موارد زیر در آنها اعمال شده است:

  •  نوار امنیتی از نوع هولوگرامی که با تغییر زاویه دید از HP به OK  و بعد به تیک (check) تغیر پیدا می کند.

hp-ckeck

  •  مستطیل بسیار کوچک و در بعضی از لیبل ها اندازه متوسط دارد که معمولا سمت راست برچسب است که زیر نور ماورا بنفش یا مهتابی رنگ بنفش کمرنگ و زیر نور طبیعی (خورشید) به رنگ سبز تغییر پیدا می کند.

hp-rectangle

  • سه خط نوشته شده OK با سه اندازه مختلف

    OKOKOKOKOKOKOKOOKOKOK

    OKOKOKOKOKOKOKOK

    OKOKOKOKOKOKOKOKOKOKOKOKOKOKOKOK

 

hp-ok

در واقع بهترین روش چک کردن لیبل همان مستطیل بنفش رنگ بسیار کوچک است که معمولا سمت راست لیبل است که زیر نور طبیعی خورشید به رنگ سبز تغییر پیدا میکند. به عبارتی اگر در دو حالت نور یا فقط سبز باشد یا فقط بنفش این لیبل تقلبی است. شرکت های سودجو توانستند با لیبل های جدید تولید شده، اکثر جزئیات را در لیبل ها لحاظ کنند به جز همین نکته کوچک.

تشخیص دادن یک لیبل به راحتی امکان پذیر است ولی با پیشرفت تکنولوژی در امر تقلب نیاز به کارشناس دارد البته با دیدن چند نمونه از لیبل های OEM و Original این امر بسیار ساده تر است.

hp-label

در ماه های اخیر شرکت HP تغییراتی در هولوگرام های درج شده بر روی محصولات خود ایجاد کرده است. تصویر زیر نمونه ای از هولوگرام جدید شرکت HP است.

hp holofram

با تغییر زوایا در هر یک از محصولات اچ پی، شما میتوانید لوگوهای درج شده در اطراف برند HP را به صورت بزرگ نمایی، کوچک نمایی و چرخشی مشاهده نمایید.

<< آخرین صفحه   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10   اولین صفحه >>