چاپ        ارسال به دوست

خواندن پیامک گوشی اندرویدی روی کامپیوتر
اندروید مسیجز:

خواندن پیامک گوشی اندرویدی روی کامپیوتر

با  اضافه شدن این امکان کاربران گوشی‌های اندرویدی می‌توانند از روی کامپیوتر شخصی‌شان پیام بفرستند و یا پیامکهایشان را مشاهده کنند. به گفته‌ی گوگل این امکان فعلا به صورت محدود آغاز شده و قرار است طی یک هفته برای همه کاربران فعال شود. این نسخه‌ی مخصوص وب، پیام متنی، عکس و استیکرها را پشتیبانی می‌کند.

برای فعال شدن این امکان ابتدا باید به سایت Android Messages  مراجعه کنید و از شما خواسته می‌شود یک کد کیو‌آر را به کمک اپلیکیشن Android Messages از روی موبایل‌ اسکن کنید. با این کار بین اپلیکیشن و صفحه وب کامپیوتر اتصال برقرار می‌شود. این کار شباهت زیادی به عملکرد نسخه‌ی وب اپلیکیشن Alo دارد. 

 البته بسیاری از کاربران هنوز امکان اسکن بارکد را در اپلیکیشن Android Messages نمی‌بینند اما قرار است گوگل این امکان را خیلی زود برای همه کاربران اندرویدی فراهم کند.

این یکی از اولین قدمهای برجسته‌ی برنامه‌ی چت گوگل است. این برنامه احتمالا نمایانگر آرزوها و برنامه‌های گوگل برای غنی‌تر کردن سرویس‌های پیام‌رسان این شرکت است جایی که این شرکت طی سال‌های اخیر به وضوح از رقبایش عقب افتاده است. به رغم آنکه اپلیکیشن Alo فرصت خوبی برای رقابت گوگل با پیام‌رسان‌هایی چون آی‌مسیج اپل و واتس‌اپ فیس‌بوک بود اما گوگل این فرصت را برای فراگیر کردن Alo از دست داد و در این زمینه شکست خورد و سرمایه‌گذاری‌اش را در این زمینه متوقف کرد. 

حالا گوگل تمام امیدش را در دنیای پیام‌رسان‌ها روی Android Messages متمرکز کرده و هرچند احتمالا این قدم‌های اولیه برای این پیام‌رسان است اما گوگل تلاش دارد تا مزیت‌هایی چون ارسال ویدیو با کیفیت، ارسال پیام‌های گروهی بهتر و … را به این پیام‌رسان بیفزاید.


١٣:٠٧ - چهارشنبه ٣٠ خرداد ١٣٩٧    /    شماره : ١٠٨    /    تعداد نمایش : ٩١٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: