چاپ        ارسال به دوست

گوگل حفره امنیتی خطرناک محصولاتش را برطرف می کند
حفره امنیتی گوگل:

گوگل حفره امنیتی خطرناک محصولاتش را برطرف می کند

به نقل از ورج،گوگل قصد دارد تا طی هفته های آینده برای رفع یک آسیب پذیری خطرناک امنیتی در دو محصول خود یعنی بلندگوی هوشمند گوگل هوم و سیستم پخش چندرسانه ای کروم کاست وصله نرم افزاری عرضه کند.

آسیب پذیری های یادشده به مدیران وب سایت هایی که به دو محصول مذکور متصل می شوند، اجازه می دهد تا اطلاعات مربوط به موقعیت مکانی دقیق کاربران را جمع آوری کنند.

اولین بار یک محقق امنیتی به نام برایان کربز از وجود این مشکل مطلع شد و آن را به گوگل اطلاع داد. اما گوگل در ابتدا برای حل مشکل یادشده اقدامی نکرد. در نهایت پس از بیان جزئیات موضوع برای گوگل و انتقال برخی مسائل فنی این شرکت قول داد برای برطرف کردن این حفره امنیتی اقدام کند.

اگر چه کاربران در هنگام اتصال به اینترنت و استفاده از ابزار و امکانات گوناگون اطلاعات کلی مربوط به موقعیت مکانی خود را به اشتراک می گذارند. اما سواستفاده از این اطلاعات با توجه به کلی بودن انها ممکن نیست. اما نقص یادشده شناسایی محل دقیق جغرافیایی سکونت یک فرد را ممکن می کند.

بر اساس اطلاعات منتشر شده نقص مذکور در کروم کاست و گوگل هوم موقعیت مکانی کاربران را با خطای حداکثر 5 کیلومتر افشا می کند. گوگل قول داده تا بررسی های بیشتر جلوی تکرار حوادثی از این دست را بگیرد.


١٣:٢٩ - چهارشنبه ٣٠ خرداد ١٣٩٧    /    شماره : ١١٢    /    تعداد نمایش : ٩٦٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: