چاپ        ارسال به دوست

خودروی الکتریکی فولکس واگن رکورد زد
فولکس واگن:

خودروی الکتریکی فولکس واگن رکورد زد

به نقل از نیواطلس، خودروی الکتریکی مسابقه ای فولکس واگن، رکوردی جدید در مسابقه سالانه Pikes Peak International Hill Climb در آمریکا ثبت کرد.رومین دوماس برنده سابق Le Mans(قدیمی ترین مسابقه خودرو) کنترل نمونه اولیه خودروی I.D. R Pikes Peak  فولکس واگن را به مدت ۷ دقیقه و ۵۷.۱۴۸ ثانیه برعهده گرفت تا یک مسابقه ۱۹.۹ کیلومتری را در جاده کوهستانی طی کند. این خودرو ۱۶ ثانیه زودتر از رکورد ۲۰۱۳ این مسابقات به مقصد رسید. این خودرو کمتر از ۱۱۰۰ کیلوگرم است و ۵۰۰کیلووات برق تولید می کند.

فولکس واگن

سوخت خودروی عجیب فولکس واگن گلیسرولاست. این ماده نوعی الکل قند است که به عنوان شیرین کننده استفاده می شود.

به هرحال این رویداد که «مسابقه به ابرها» لقب گرفته از سال ۱۹۱۶ برگزار می شود. فولکس واگن در این رویداد فناوری جدید خود را به نمایش گذاشت که در مجموعه ای از خودروهای باتری دار از جمله سریI.D به کار می رود.

در حال حاضر I.D.R به عنوان سریع ترین خودروی مسابقاتPikes Peak International Hill Climb  در ۱۰۰ سال اخیر لقب گرفته است.

به گفته فولکس واگن، I.D. R Pikes Peak پیچیده ترین و نوآورترین خودرویی است که بخش موتوراسپرت این شرکت ساخته است.

این خودروساز آلمانی میلیاردها دلار برای تولید خودروهای الکتریکی صرف کرده زیرا قصد دارد پس از رسوایی مربوط به تقلب در آزمایش های انتشار گازهای گلخانه ای خودرو، شهرت خود را بازسازی کند.

درهمین راستا این شرکت تصمیم دارد تا ۲۰۲۵ میلادی، سالانه ۳ میلیون خودروی الکتریکی بفروشد و نسخه ای از یک نسخه الکتریکی برای هر ۳۰۰ مدل این گروه نیز تا ۲۰۳۰ ارائه کند.


١٥:٠٦ - سه شنبه ٥ تير ١٣٩٧    /    شماره : ١٣٤    /    تعداد نمایش : ٩٠٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: