چاپ        ارسال به دوست

افزایش سطح مطالبات عمومی برای استفاده از خدمات فناوری فضایی
رئیس سازمان فضایی تاکید کرد؛

افزایش سطح مطالبات عمومی برای استفاده از خدمات فناوری فضایی

مرتضی براری در صفحه اینستاگرام خود نوشت: در دنیای امروز که دنیای ارتباطات و اطلاعات است، نقش رسانه ها در پیشبرد اهداف یک کشور بسیار مهم و پر رنگ است؛ رسانه هایی که علاوه بر وظیفه خطیر اطلاع رسانی صحیح، مطالبه گر هم هستند.

وی با تاکید براینکه نقش رسانه ها در توسعه و پیشرفت صنایع بی بدیل است، ادامه داد: خوشبختانه در حوزه فضایی کشور هم رسانه هایی فعالیت می کنند که علاوه بر ایفای رسالت اطلاع رسانی خود، علاقمند به توسعه صنعت فضایی کشور و پیگیر مطالبات مردمی هستند و با طرح مشکلات موجود به توسعه این صنعت در کشور کمک می کنند.

معاون وزیر ارتباطات افزود: امروزه در تمام دنیا، حوزه فناوری فضایی به عنوان یک حوزه استراتژیک، در پیشرفت تمامی صنایع تاثیر گذار است و باعث شکل گیری و توسعه بسیاری از کسب و کارها شده است.

وی گفت: توسعه زیرساخت های فضایی، منابع بسیاری را می طلبد و با توجه به رشد اقتصادی بالای این فناوری، می توان با تحریک و توسعه بازار، انگیزه بخش خصوصی را برای ورود و سرمایه گذاری در این حوزه تحریک کرد، چرا که هر صنعتی برای بقا و توسعه خود نیازمند حضور بخش خصوصی توانمند در آن صنعت است.

رئیس سازمان فضایی ایران با بیان اینکه این سازمان برای دستیابی به این هدف تمام توان خود را به کار خواهد گرفت و نیازمند کمک و یاری اصحاب رسانه در این مسیر است، تاکید کرد: مهمترین مساله در دستیابی به این مهم، افزایش سطح مطالبات عمومی برای بهره گیری از داده ها و خدمات فناوری فضایی در تمام دستگاه ها و در جهت ایجاد رفاه عمومی و ارتقا سطح خدمات در جامعه است.

براری اظهار امیدواری کرد که با کمک اصحاب رسانه و مروجان علوم فضایی، بتوان این مطالبه و درخواست نیاز به خدمات فضایی را در سطح جامعه توسعه داد؛ چرا که احساس نیاز و مطالبه گری مردم، باعث رشد فناوری و پیشرفت آن در کشور خواهد بود و با تحریک بازار و ایجاد مشتری پر و پا قرص، زیرساخت های لازم برای توسعه این فناوری در کشور هم شکل خواهد گرفت و شاهد تعالی و پیشرفت میهن اسلامی مان خواهیم بود.


١١:٤٨ - شنبه ١٦ تير ١٣٩٧    /    شماره : ١٩٠    /    تعداد نمایش : ٨٨٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: