چاپ        ارسال به دوست

اطلاعات در کارت‌های حافظه دستِ دوم پاک نمی شود
هشدار پژوهشگران امنیت سایبری؛

اطلاعات در کارت‌های حافظه دستِ دوم پاک نمی شود

به نقل از مرکز مدیریت راهبردی افتای ریاست جمهوری، پژوهشگران اعلام کردند که در زمان پاک کردن اطلاعات از کارت‌های حافظه، فقط اطلاعات محل نگهداری فایل‌ها روی این کارت‌ها پاک می شود ولی محتوای فایل‌ها پاک نمی‌شود. این اطلاعات با استفاده از نرم افزارهای بازیابی، قابل برگشت هستند.

پژوهشگران دانشگاه Hertfordshire بریتانیا با تجزیه و تحلیل ۱۰۰ کارت حافظه SD دست دوم به این نکته دست یافتند که حدود ۷۵ درصد اطلاعات موجود در کارت‌های حافظه دست دوم، باقی مانده اطلاعات شخصی صاحبان قبلی هستند.

کارت های حافظه بررسی شده قبلا در گوشی‌های هوشمند، تبلت‌ها، دوربین‌ها، سیستم‌های SatNav و هواپیماهای بدون سرنشین استفاده شده بودند و پژوهشگران موفق شدند تا داده های نفر قبلی استفاده کننده از کارت های حافظه را استخراج کنند.

آنان موفق شدند عکس های شخصی، کپی های گذرنامه، لیست تماس، شماره شناسایی و سایر اسناد شخصی را استخراج کنند.

این پژوهش اثبات کرد که کاربران نمی توانند بطور کامل اطلاعات کارت حافظه را حذف کنند و در صورتی که فایل دیگری روی کارت حافظه منتقل شود فایل جدید روی فایل قبلی قرار می گیرد.

کارشناسان امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات تاکید می کنند که قبل از سپردن کارت‌های حافظه خود به دیگران، با استفاده از نرم افزارهای ویژه‌ای به درستی و بطور کامل، اطلاعات دستگاه حافظه را پاک کنید؛ این نرم افزارها کارت حافظه را با داده های تصادفی رونویسی می کنند. بنابراین اطلاعات قبلی غیرقابل برگشت خواهند بود.


١١:٥٠ - سه شنبه ١٩ تير ١٣٩٧    /    شماره : ١٩٨    /    تعداد نمایش : ٩٢٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: