چاپ        ارسال به دوست

رشد فروش انواع رایانه در جهان پس از شش سال برای اولین بار
افزایش فروش انواع رایانه:

رشد فروش انواع رایانه در جهان پس از شش سال برای اولین بار

به نقل از ورج،بررسی های دو موسسه آی دی سی و گارتنر نشان می دهد، برای اولین بار پس از گذشت شش سال میزان عرضه و فروش انواع رایانه های شخصی افزایش یافته است.

آمار یادشده که مربوط به سه ماهه دوم سال ۲۰۱۸ است نشان دهنده این رشد است. بر اساس آمار آی دی سی رشد فروش رایانه های شخصی طی مدت یادشده نسبت به سه ماهه دوم سال ۲۰۱۷ برابر با ۲.۷ درصد است.

اما آمار شرکت گارتنر نشان می دهد میزان افزایش رشد رایانه های شخصی از ۱.۴ درصد فراتر نمی رود. به هر حال و علیرغم تفاوت های آماری موجود، داده های ارائه شده توسط هر دو شرکت از رشد میزان فروش انواع رایانه های شخصی خبر می دهد.

البته در آمار آی دی سی نوت بوک های کروم بوک در نظر گرفته شده اند، ولی تبلت های مجهز به ویندوز مستثنی شده اند.گارتنر تبلت های مجهز به ویندوز را به عنوان رایانه شخصی محسوب کرده و کروم بوک یا هرگونه تبلت ویندوزی را نیز مستثنی کرده است.

آخرین بار در سه ماهه اول سال ۲۰۱۲ شرکت های تحقیقاتی از افزایش فروش انواع رایانه شخصی نسبت به سال قبل از آن خبر داده بودند. به نظر می رسد رونق کسب و کار و بهبود شرایط فعالیت های تجاری در بسیاری از نقاط جهان علت اصلی این تحول باشد.

اطلاعات هر دو شرکت گارتنر و آی دی سی نشان می دهد این رشد به نفع تمامی شرکت های بزرگ سازنده رایانه های شخصی تمام شده که از جمله آنها می توان به اچ پی، لنوو، دل، اپل و ایسر اشاره کرد.


١٣:٥٢ - يکشنبه ٢٤ تير ١٣٩٧    /    شماره : ٢١٤    /    تعداد نمایش : ١٠٠١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: