چاپ        ارسال به دوست

دردسر ساختمان جدید اپل برای کارمندان
کارمندان پارک اپل که به دفتر مرکزی شرکت اپل تبدیل شده‌است، با بنای جدید مشکلی بزرگ دارند،‌ دیوارهای شیشه‌ای آن را نمی‌بینند

دردسر ساختمان جدید اپل برای کارمندان


 براساس گزارش گاردین، باوجود هشدارهای یک ناظر ساختمانی درباره دیوارهای شیشه‌ای که ابتدا و انتهای آنها در ساختمان آشکار نیست، تاکنون دست‌کم سه نفر به سمت این دیوارهای شفاف راه رفته یا دویده‌اند و شدت آسیب آنها به اندازه‌ای بوده که به رسیدگی اورژانس نیازمند شده‌اند.

پارک اپل ساختمانی پنج میلیارد دلاری، و چهار طبقه از جنس فولاد و شیشه‌است که توسط نورمان فوستر طراحی شده‌است. شیشه‌های این ساختمان از شفافیت و روشنی خاصی برخوردارند و ورودی درها نیز کاملا مسطح است تا کارمندان در هنگام ورود و خروج نیازی به تغییر مسیر یا تمرکز نداشته باشند.

این ساختمان همچنین از بزرگترین و سنگین‌ترین تکه یکپارچه شیشه‌ای منحنی که تاکنون درون یک سازه کار گذاشته شده‌ برخوردار است. استیو جابز مدیر فقید اپل در زمان ارائه طرح این سازه اعلام کرده بود که این ساختمان هیچ تکه شیشه صافی ندارد و آن را بهترین ساختمان اداری جهان توصیف کرده‌بود.

اما از زمان افتتاح این بنا،‌کارمندان اپل با مشکل دیوارهای شفافی مواجه شده‌اند که در اکثر مواقع نمی‌توان آن را از فضای خالی تشخیص داد،‌به ویژه اگر فرد نگاهی روی نمایشگر گوشی‌اش باشد. از این رو کارمندان این شرکت دائما درحال برخورد با دیوارها و پنجره‌های شیشه‌ای ساختمان هستند.


١٩:٢٣ - يکشنبه ٢٠ اسفند ١٣٩٦    /    شماره : ٣٦    /    تعداد نمایش : ٩٥٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: