چاپ        ارسال به دوست

نوجوان باهوش از گوگل 36 هزار دلار جایزه گرفت
گوگل جایزه داد

نوجوان باهوش از گوگل 36 هزار دلار جایزه گرفت

به نقل از دیجیتال ترندز، شرکت گوگل به یک نوجوان اهل اوروگوئه به علت شناسایی یک آسیب پذیری خطرناک امنیتی 36 هزار دلار جایزه داده است.

آسیب پذیری شناسایی شده در صورت برطرف نشدن به هکرها امکان می دهد تا تغییراتی در سیستم های رایانه ای داخلی شرکت ها ایجاد کنند و ضمن سرقت اطلاعات آنها آسیب های جدی به این سیستم ها وارد کنند.

جوان اروگوئه ای برنده جایزه 36 هزار دلاری گوگل، اکوئیل پریرا نام دارد. وی از سن ده سالگی کار برنامه نویسی رایانه ای را آغاز کرده است و سال ها بدون آنکه معلمی داشته باشد با مطالعه کتب و مطالب مختلف در اینترنت دانش خود را در زمینه امنیت شبکه های رایانه ای و غیره افزایش داده است.

وی تا به حال در رقابت های برنامه نویسی متعددی شرکت کرده و پیروزی در یکی از این رقابت ها موجب شد تا وی برای سفر به مرکز گوگل در کالیفرنیا دعوت شود.

این متخصص نوجوان قبلا هم در رقابت های امنیتی گوگل به منظور شناسایی مشکلات امنیتی شبکه ها و سیستم های رایانه ای شرکت کرده بود و اولین بار توانست ظرف مدت کوتاهی یک حفره امنیتی را شناسایی کرده و 500 دلار جایزه بگیرد. وی آخرین بار در سال گذشته مشکل امنیتی را شناسایی کرده بود که جایزه ای 10 هزار دلاری را برای وی به ارمغان آورد.


١٦:١٨ - سه شنبه ٨ خرداد ١٣٩٧    /    شماره : ٥٦    /    تعداد نمایش : ٨٦٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: