چاپ        ارسال به دوست

راه اندازی پایگاه داده زیرآبی مایکروسافت در سواحل اسکاتلند
پایگاه داده زیرآبی مایکروسافت:

راه اندازی پایگاه داده زیرآبی مایکروسافت در سواحل اسکاتلند

به نقل از نیواطلس،استفاده از سیستم های رایانه ای که با استفاده از آب خنک می شوند، مدتی است که مورد توجه جدی شرکت های فناوری قرار گرفته و حالا مایکروسافت قصد دارد یک پایگاه داده زیرآبی راه اندازی کند.

این پایگاه داده زیرآبی در سواحل اسکاتلند به آب انداخته خواهد شد و خنک سازی آن با استفاده از آب خنک همین منطقه صورت می گیرد.

این اولین بار نیست که شرکت های فناوری تاسیساتی را در نقاط خنک و سرد ایجاد می کنند. پیش از این گوگل هم دست به اقدام مشابهی در نروژ زده بود.

قرار است آب خنک به درون این پایگاه داده پمپاژ شود تا سخت افزارهای مورد استفاده در آن خنک باقی بمانند. مایکروسافت برنامه ریزی برای طراحی این پایگاه داده را از سال 2015 آغاز کرد و در مرحله اول اجرای این طرح نمونه اولیه یک پایگاه داده 3 متری را به مدت 105 روز در سواحل کالیفرنیا به کار گرفت.

در مرحله دوم این پایگاه داده با همکاری یک شرکت فرانسوی عملیاتی شد و حالا در آخرین مرحله پایگاه داده مایکروسافت با طول 12 متر در عمق 36 متری آب های دریا جای می گیرد. این پایگاه داده متشکل از 864 سرور است که در 12 ردیف جای گرفته اند و برای خنک کردن آنها آب دریا از لوله هایی که در کنارشان کار گذاشته شده عبور می کند.


١٢:٤٥ - شنبه ١٩ خرداد ١٣٩٧    /    شماره : ٧٢    /    تعداد نمایش : ٨٤١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: