چاپ        ارسال به دوست

سرانجام مایکروسافت از گوگل جلو زد
مایکروسافت و گوگل:

سرانجام مایکروسافت از گوگل جلو زد

شش سال پیش کمپانی گوگل توانست با تکیه بر ارزش سهام خود، بر مایکروسافت غلبه کند ولی اکنون مایکروسافت توانسته جایگاه خود را از گوگل پس بگیرد و آن را به رتبه چهارم لیست باارزش‌ترین شرکت دنیا بیاندازد.
در طی یک سال گذشته ارزش مایکروسافت 40 درصد افزایش یافته است که این رقم پنج برابر رشد آلفابت می‌باشد.

به نقل از شبکه خبری CNBC، ارزش کلی بازار مایکروسافت به رقم 749 میلیارد دلار رسیده و به این ترتیب توانسته آلفابتِ 739 میلیارد دلاری را کنار بزند.
افزایش ارزش سهام مایکروسافت، رشد خدمات ابری این شرکت و نیز اقبال کاربران به استفاده از خدمات مایکروسافت 365 از جمله دلایل عمده رشد این کمپانی آمریکایی عنوان شده است.
همچنین مایکروسافت توانسته با گسترش مداوم خدمات و محصولات سازمانی خود، مشتریان وفادار زیادی از نقاط مختلف جهان برای خود دست و پا کند.

گفتنی است مایکروسافت و گوگل در زمینه‌های مختلفی در صنعت فناوری با هم رقابت دارند که از مهمترین آنها می‌توان به هوش مصنوعی و پردازش ابری اشاره کرد.
اگر چه گوگل در سال 2004 و مایکروسافت در سال 1986 یعنی 18 سال زودتر سهام خود را به صورت عمومی عرضه کردند ولی گوگل توانست در سال 2012 از مایکروسافت جلو بزند.
رتبه اول و دوم این لیست به اپل و آمازون اختصاص دارد، و فیس‎بوک و تنسنت چین در جایگاه‌های بعدی قرار دارند.
بر اساس این گزارش، در معاملات اخیر، ارزش هر سهم مایکروسافت با 0.4 درصد کاهش به 98.01 دلار رسیده ولی سهام آلفابت با 1.5 درصد سقوط به 1068.07 دلار کاهش یافته است.


١٢:٥٦ - يکشنبه ٢٠ خرداد ١٣٩٧    /    شماره : ٧٥    /    تعداد نمایش : ٧٥١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: