انواع تین کلاینتهای wyse

معرفی انواع TC برند WYSE

سری Simple

این سری از TC ها در حقیقت ساده‌ترین ترمینال های WYSE هستند که توانایی اتصال یک یا چـند سـرور مرکزی (Windows - Basc) را دارا می‌باشنـد. در این سـری از مـدل‌هـا دو پروتـکل ICA, RDP (در بسترTCP-IP) پشتیبانی می‌شوند. سیستم عامل این مدل‌ها Blazer بوده که توسط شرکت WYSE تولید شده است. از این سری می‌توان به مـدل 1200 که دارای خروجی‌های RJ45، VGA، USB ، ورودی و خروجی صدا و ورودی برق می‌باشد، اشاره نمود. این مدل از پرینترها و کارت Wireless Adaptor به صورت USB با نام Action Tech (که توسط شرکت WYSe پیشنهاد گردیده) پشتیبانی می کند. در نهایـت این مدل برای کاربرانی که از دستـگاه های جانبی مانند Webcam ، Scanner و ... بجز پریـنتر استـفاده می‌کنند، مناسب نیست. در حقیقت این مدل برای کاربران ساده به حداقل دستگاه جانبی نیاز دارند طراحی شده است.

تین کلاینت wyse

سری Powerfull

سیستم عامل این سری از مدل ها Windows Ce Embeded بوده که توانایی اتصال به سرورهای windows Base را داشته و هم چنین با استفاده از Simulator های موجود بر روی آن از سرورهایی مانند Cisoo، Unix ،Main Frame (بنا بر ساختار سخت افزاری) پشتیبانی می‌کند. هم چنین این مدل توانایی استـفاده از USB Flash ها را به کاربران می‌دهـد که البته قابل کنترل می‌باشد. در این مدل ها نمی‌توان از Scanner و یا Webcam استفاده نمود. هم چنین می‌توان از آنها در شبکه‌های Wireless نیز بهره جست. از مزایای این مدل وجود سیستم‌عامل به نسبت کامل، برای کنترل می‌باشد. از دیگر قابلیت‌های این مدل توانایی اضافه شدن برنامه‌هایی که توسط شرکت MicroSoft تولید می‌شوند مانند IE، Media Player و ... می‌باشد. از مدل‌های این سری می توان به 3235 و 3455 اشاره نمود. مدل 3235 دارای چهار پورت USB، خروجی RJ45،VGA و ورودی و خروجی صدا می‌باشد. در مدل 3455 علاوه بر این پورت ها ورودی و خروجی های مانند Parallel و سریال موجود می‌باشد. هم چنین جهت اضافه شدن کارت Wirelcss Internal دارای PCI Solt می‌باشد.

تین کلاینت wyse

سری Adaptable

امنیت بالا و انعطاف پذیری جزء ویژگی های اصلی این مدل می باشد. سیستم عامل این مدل تین کلاینت، لینوکس می باشد که برای اعمال محاسبات ترمینالی بهینه شده است. علاوه بر توانایی اتصال به یک سرور مرکزی و اجرای برنامه های ویندوزی، می تواند به سرور لینوکس نیز متصل گردد. دارای Browser Firefox محلی می باشد و به جهت دارا بودن فایل سیستمی امنیتی Read-only، این سیستم عامل در مقابل حملات ویروس ها و خرابی نرم افزاری محافظت شده است.

سری Flexible

سیستم‌عامل این مدل‌ها Windows Xp می‌باشد. این مدل‌ها درحقیقت کامل‌ترین مدل های WYSE می‌باشند که به PCهای معمولی نزدیک هستند. این مدل ها علاوه بر دارا بودن تمامی موارد سری‌های دیگر، توانایی نصب برنامه‌های کاربردی (با توجه به حجم) بر روی Flash خود Tcها را دارا می‌باشد. در این سری از مدل ها می‌توان از بیشتر سخت‌ افـزارهـای جانبی مانـنـد Printer، Webcam، Scanner) Wirelcss Adaptor، USB Flash) استفاده نمود. این مدل‌ها برای قسمت‌هایی که از سخت‌افزارهای جانبی متعدد و متنوع استفاده می‌کنند، پیشنهاد می‌شود.

امتیازدهی