چاپ        ارسال به دوست

برنامه نویسان همکار گوگل محتوای جیمیل های خصوصی را می خوانند
رسوایی تازه برای گوگل؛

برنامه نویسان همکار گوگل محتوای جیمیل های خصوصی را می خوانند

به نقل از سی نت، برخی برنامه نویسان و توسعه دهندگانی که اپلیکیشن ها و خدمات سازگار با جیمیل گوگل را کدنویسی می کنند می توانند به ایمیل های خصوصی کاربران دسترسی داشته و محتوای این ایمیل ها را مطالعه کنند.

این افراد به بهانه عرضه برنامه های مفید و کاربردی که برای خرید آنلاین مناسب باشند یا مدیریت مسافرت را تسهیل کنند، به مطالعه ایمیل های خصوصی کاربران می پردازند و عملا حریم شخصی کاربران را نقض می کنند.

بررسی هایی که توسط خبرنگاران وال استریت ژورنال انجام شده، نشان می دهد دو اپلیکیشن با چنین سواستفاده هایی طراحی شده اند.

یکی از این اپلیکیشن ها Return Path است که محتوای نامه های دریافتی کاربران را جمع آوری می کند و این داده ها را برای فعالان بازار و شرکت های بازرگانی ارسال می کند. بر اساس گزارش وال استریت ژونال Return Path ایمیل های ۸۰۰۰ کاربر را در دو سال قبل بررسی و مطالعه کرده تا از اطلاعات موجود در آنها برای توسعه نرم افزار این شرکت بهره بگیرد.

اپلیکیشن دیگر در این فهرست Edison است که به کاربران کمک می کند ایمیل های خود را مدیریت کنند. کارمندان شرکت طراح این نرم افزار هم هزاران ایمیل را مطالعه کرده اند تا برنامه یادشده را هوشمند کرده و بر کیفیت قابلیت پاسخ خودکار آن بیفزایند.

در دنیای طراحی نرم افزار، دسترسی به داده های کاربران برای ارتقای کیفیت برنامه های مختلف پدیده تازه ای نیست، اما اینکه کارمندان چند شرکت نرم افزاری بدون هیچ مشکلی بتوانند ایمیل های خصوصی افراد را بی دردسر و به بهانه ارتقای کیفیت نرم افزارهای تولیدی خود مطالعه کنند، امری بی سابقه است.

گوگل پیش از این مدعی شده بود کنترل های دشوار و محدودکننده ای در زمینه دسترسی توسعه دهندگان به محتوای جیمیل های افراد اعمال می کند. اما با افشاگری های اخیر این ادعاها چندان باورپذیر به نظر نمی رسد.


١٤:١٢ - چهارشنبه ١٣ تير ١٣٩٧    /    شماره : ١٨٣    /    تعداد نمایش : ٩٠٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: