چاپ        ارسال به دوست

درخواست مایکروسافت از کنگره برای تنظیم قوانینی برای تکنولوژی تشخیص چهره
تکنولوژی تشخیص چهره مایکروسافت:

درخواست مایکروسافت از کنگره برای تنظیم قوانینی برای تکنولوژی تشخیص چهره

شرکت مایکروسافت از کنگره، تنظیم قوانینی را برای استفاده درست از تکنولوژی تشخیص چهره به منظور حفاظت از حریم خصوصی و آزادی بیان افراد درخواست کرد.

براساس گزارش «خبرگزاری فرانسه»، این اولین شرکت بزرگ فناوری است که هشدارهای جدی را درباره تکنولوژی روزافزون شناسایی چهره افراد از طریق یک عکس و یا دوربین اعلام کرده است.

برد اسمیت، رئیس هیئت مدیره مایکروسافت و مدیربخش قانونگذاری این شرکت، روز جمعه در یک پست وبلاگی گفت: فناوری تشخیص چهره نیاز به نظارت دولتی "متفکرانه" برای جلوگیری از سوء‌استفاده‌های اشخاص قدرتمند و شرکت‌ها و مقامات دولتی به برنامه‌هایی جدی‌تر نیاز داریم .

اکنون گروهی از مدیران مایکروسافت متعقدند که باید پیش از آن که دیر شود به فکر تنظیم مقرراتی درحوزه فناوری‌های تشخیص چهره بود.

این تکنولوژی به شدت با پیشرفت در هوش مصنوعی و گسترش دوربین ها مرتبط است. تکنولوژی مذکور به طور فزاینده ای قادر به تماشا و ردیابی شما است. اگرچه شاید برخی تصور کنند این موضوع چندان مهم نیست، اما  استفاده از سیستم های نظارتی می تواند برای بسیاری از کاربران به مثابه نقض حریم خصوصی در نظر گرفته می شود.

شاید درخواست مایکروسافتی ها چندان عجیب به نظر نرسد وقتی بدانیم که فروش تکنولوژی تشخیص چهره آمازون به سازمان های نظامی زمینه ساز اعتراضات متعددی در داخل و خارج از کشور ایالات متحده شد.


١٣:٥٨ - يکشنبه ٢٤ تير ١٣٩٧    /    شماره : ٢١٥    /    تعداد نمایش : ١٠٣٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: