چاپ        ارسال به دوست

فیس بوک اطلاعات کاربرانش را به 60 شرکت داده است
فیس بوک:

فیس بوک اطلاعات کاربرانش را به 60 شرکت داده است

به نقل از ونچربیت،پس از رسوایی مربوط به انتقال بدون اجازه اطلاعات ده ها میلیون نفر از کاربران فیس بوک به شرکت انگلیسی کمبریج آنالیتیکا، حالا مشخص شده این شرکت قرارداد مشابهی با حداقل چهار شرکت چینی داشته است.

از جمله شرکت های طرف قرارداد با فیس بوک در چین می توان به هواوی اشاره کرد که سومین تولیدکننده بزرگ گوشی های هوشمند در جهان است و سازمان های اطلاعاتی آمریکا به علت نگرانی های امنیتی در حال تحقیقات در مورد عملکرد آن هستند.

شرکت لنوو سازنده انواع رایانه و شرکت چینی اوپو تولیدکننده گوشی های هوشمند و همین طور شرکت چینی تی سی ال از جمله حدودا 60 شرکتی هستند که در سراسر جهان به داده های خصوصی کاربران فیس بوک دسترسی داشته اند و قراردادهایی با این شرکت برای ارائه خدمات مشابه با فیس بوک به مشتریانشان منعقد کرده اند.

شرکت های مذکور بدون نیاز به کسب رضایت کاربران به داده های دوستان هر کاربر نیز دسترسی داشته اند. البته فیس بوک این مساله را رد کرده و آن را محدود به کاربران همراه دانسته و افزوده که نیمی از این قراردادهای همکاری به پایان رسیده است.

فیس بوک همچنین تاکید کرده قرارداد همکاری خود با هواوی را اواخر این هفته یه پایان می برد و در مورد سه قرارداد همکاری دیگر با شرکت های چینی نیز به همین نحو عمل خواهد شد.


١٢:٤١ - شنبه ١٩ خرداد ١٣٩٧    /    شماره : ٧١    /    تعداد نمایش : ٩٠٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: